NOTEBOOK ONARIMI

Anakart Arızaları

Müdahele sırasında oldukça dikkat edilmesi gereken bir parçadır. Bu konuda gerekli özen gösterilmeli, uzman kişiler tarafından müdahale yapılmasına dikkat edilmelidir.

Anakarta uygulanacak yanlış bir müdahale, geri dönüşü olmayan arızalara sebep olabilir.

Chipset Arızası

Son zamanlarda sık rastlanılan elektronik bir kart arızasıdır. Bünyemizde bulunan iki adet elektronik laboratuvarda ayrıntılı inceleme ve tespit yapıldıktan sonra BGA Rework istasyonlarında el değmeden chipset değişimi yapılabilmektedir. BGA temini konusunda her geçen gün araştırma ve geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Laptop,  notebook ve netbooklarda çok sık rastlanan BGA, VGA, chipset arızalarında tamir, reballing ve chipset değişimi işlemi uygulanmaktadır. Firmamız cihazın durumu ve arızanın boyutuna göre her iki işlemi de gerçekleştirmektedir.  Son yıllarda boyut küçülmelerine bağlı olarak arızaların büyük bölümünü  chipset yanmaları, chipset kısa devreleri oluşturmaya başladı. Firmamız ülkemiz ekonomisine katkısı  olan “Rework istasyonları” ile değişim ve tamir işlemini  garantili olarak yapmaktadır. Şöyleki chip müdahalesinde bulunulan cihazınızda verilen garanti süresi (onarımgaranti) içerisinde sorun tekrarlanırsa ücretsiz müdahale etmekle kalmayıp, sorun hala hallolmuyorsa “para iadesi“ yapmaktayız.

 Ekran Kartı / VGA Chip Arızası

Ekranın hiç açılmaması, bölünmüş görüntü veya beyaz ekran gibi arızalarda elektronik müdahale ile VGA chipi onarılabilmektedir.

 Ekran Kırılması

Uygun fiyatlı, garantili LCD panellerle değişim yapılabilmektedir. Her boyutta ve her özellikte, her markaya uygun ekran bulunmaktadır. 7.0″ lcd ekrandan  17″ lcd ekranlara ve diğerleri hem ucuz hem de kaliteli GARANTİLİ olarak stoklarımızda mevcuttur.

Müşterilerimize Verdiğimiz Hizmetlerimiz;

  • Notebook lcd ekran değişimi,
  • Notebook klavye değişimi, 
  • Notebook jack, port, usb port değişimi,
  • Notebook fan onarımı ve değişimi,
  • Notebook anakart onarımı ve değişimi,
  • Notebook chipset reballing ve değişimi,
  • Notebook harddisk değişimi, 
  • Notebook ram değişmi ve upgrade,
  • Notebook optik okuyucularının temizlenmesi ve değişimi, 
  • Notebook kasa menteşe ve butonların onarımı ve değişimi,

Tüm notebook arızalarının giderilmesi firma politikası olarak benimsediğimiz hızlı çözüm garantisi ve uygun fiyat ile müşterilerimize sunulmaktadır.

Genç Grafik tarafından yapılan bütün notebook ve netbook tamirleri 90 gün işçilik garantisi altındadır.